Posted in

Elektromobilio įkrovimas namuose, ką verta žinoti ir kodėl rozetė – ne išeitis

Elektromobilio įkrovimas iš esmės skiriasi nuo įprasto kuro bako pildymo. Jei vairuodami įprastą automobilį į degalinę vykstame tik tada, kai įsižiebia degalų lemputė, tai elektromobilį stengiamės įkrauti iš anksto – derindami tai su ilgesniu sustojimu. Tad natūralu, kad itin populiarios tampa įkrovimo stotelės prie prekybos centrų, kavinių ar darboviečių. Vis dėlto, daugiausia laiko praleidžiame namuose – po darbo, savaitgaliais ar naktį. Todėl patogiausias sprendimas – įkrauti elektromobilį namuose, tuo pačiu „kraunantis energiją“ ir patiems.

Kodėl rozetė – tik laikinas sprendimas

Perkant elektromobilį, dažnai pridedamas įkrovimo laidas, tinkantis jungti tiesiai į elektros lizdą. Tačiau šis būdas laikomas tik avariniu sprendimu. Kodėl?

  1. Pavojus elektros sistemai – įprasta buitinė elektros instaliacija nėra pritaikyta ilgam ir intensyviam elektromobilio įkrovimui. Gali perkaisti laidai, išmušti saugiklius, o kai kuriais atvejais net kilti gaisro pavojus.

  2. Labai lėtas įkrovimas – per naktį elektromobilis gali ir nepasikrauti pilnai. Dažnai įkrovimas iš rozetės trunka 10–12 valandų ar net ilgiau.

Dėl šių priežasčių elektromobilių savininkai stengiasi naudotis greitojo įkrovimo stotelėmis arba įsirengti specialią įkrovimo stotelę namuose.

EV įkrovimo stotelė namams – patogumas ir saugumas

Norint patogiai ir saugiai krauti elektromobilį namuose, verta įsirengti specialią įkrovimo stotelę. Tai galima padaryti:

  • Garaže;

  • Privačioje aikštelėje prie namo;

  • Kiemelyje ar kitoje privačioje erdvėje.

Įkrovimo stotelė prijungiama prie jūsų elektros tinklo. Nors pats pajungimas nėra labai sudėtingas, rekomenduojama jį patikėti kvalifikuotam elektrikui. Profesionalas įvertins jūsų elektros galimybes, prireikus pasiūlys, kaip pasididinti galią ar saugiai pertvarkyti instaliaciją.

Kokią įkrovimo stotelę rinktis?

Rinkoje siūlomos įkrovimo stotelės skiriasi:

  • Galia – dažniausiai namuose montuojamos 7 kW galios stotelės, tačiau galima rinktis nuo 3 kW iki 22 kW.

  • Dizainu – stotelės gali būti su įmontuotu laidu arba tik su rozečių lizdu. Pastarosios atrodo estetiškiau, tačiau pareikalaus, kad vairuotojas turėtų savo kabelį.

Nepamiršk – jei stotelėje nėra įkrovimo laido, o tu jo neturi automobilyje ar garaže, elektromobilio nepavyks įkrauti. Todėl rekomenduojama visada turėti atsarginį Type 2 laidą, kuris pravers ne tik namuose, bet ir viešosiose įkrovimo vietose, kur kabeliai ne visada yra.

Nors elektromobilį galima įkrauti iš įprastos rozetės, tai neturėtų tapti nuolatiniu sprendimu. Norint, kad elektromobilio naudojimas būtų patogus, efektyvus ir saugus – verta pasirūpinti elektromobilio įkrovimo stotele namuose. Tai ilgalaikė investicija į komfortą ir jūsų automobilio ilgaamžiškumą.

Parašykite komentarą